Tropičtí motýli poletují skleníkem Fata Morgana


Ve skleníku Fata Morgana pražské botanické zahrady je v plném proudu výstava živých motýlů. Mezi exotickými rostlinami poletují motýli z Afriky, Jižní Ameriky, Austrálie nebo třeba Malajsie. Výstava je otevřena každý den kromě pondělí, čas na ni zavítat máte do 12. května!

Attacus atlas
Monarcha stěhovavý. Foto: Armon

Ve skleníku Fata Morgana naleznete různé druhy motýlů, například oblíbené babočky rodů Morpho a Caligo, otakárky Atrophaneura semperi, kteří původně pochází z Malajsie a Indonésie, nebo známé Danaus plexippus neboli monarchy stěhovavé – tento druh motýlů žije v Mexiku, kde po tisících obalují stromy od jejich kmene až po poslední list, zároveň se jedná o jediný druh, který ve velkých hejnech migruje, v tomto případě konkrétně do Kanady. K vidění jsou zde nejen pestrobarevní motýli za letu, ale obrovským lákadlem je i jejich líhnutí, které mohou návštěvníci sledovat po celou dobu výstavy.

Attacus atlas
Attacus atlas

Chloubou letošní výstavy je Attacus atlas, který pochází z jižní a jihovýchodní Asie. Je to noční martináč s největší plochou křídel na světě. Rozpětí samičích křídel dosahuje až 30 centimetrů. Zajímavostí u těchto motýlů je, že po dobu svého cca 4 měsíce dlouhého života vůbec nejedí. Potravu si do těla uloží jako larvy a po vylíhnutí pak už jen tráví.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz