Třebíčské židovské město ožije již tento víkend


Máte rádi židovskou kulturu, její tradice a zvyky? Vyrazte o víkendu 17.-19. července 2015 do Třebíče!

Třebíč
Třebíč

Židovská čtvrť v Třebíči, která je společně s židovským hřbitovem a románsko-gotickou bazilikou sv. Prokopa zapsaná na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, se již tradičně každé léto na tři dny vrací do nostalgické atmosféry dvacátých a třicátých let minulého století. Program nazvaný Oživené židovské město ovládne třebíčské ulice o víkendu 17.-19. července 2015.

Židovská čtvrť v Třebíči
Židovská čtvrť v Třebíči

Bude se hrát klezmer, bude se tančit, řemeslníci nabídnou své zboží a vy tak budete mít možnost ochutnat například židovské rohlíčky rugelach nebo jiné cukroví, připravené dle původních receptů, košer sušenky či víno. Navíc se můžete podívat na kus řeči k Bauerům, do tradiční židovské domácnosti v domě Seligmanna Bauera, anebo do rituální lázně – mikve ze 17. století.

Synagoga Třebíč
Synagoga Třebíč

O osm dní později, tedy v pondělí 27. července 2015 ve stejném městě a na stejném místě, začíná dvanáctý ročník festivalu židovské kultury Šamajim. Během jednotlivých večerů se v Zadní synagoze odehrají koncerty, přednášky, taneční vystoupení a další představení s tematikou židovské kultury a její bohaté historie. 


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz