Tradiční Napoleonské hry již tuto sobotu na zámku Slavkov


Akce k výročí narození Napoleona Bonaparte letos láká na skutečně bohatý program.

Napoleon
Napoleon

Ve francouzské Provence letos slavili dvě stě let od chvíle, kdy se tu Napoleon vylodil na své cestě z Elby, v červnu se ke vzpomínkovým akcím připojilo také Waterloo. Slavkov na jižní Moravě vzpomíná na Napoleona každý rok dokonce dvakrát: v prosinci při výročí Slavkovské bitvy a 15. srpna, kdy se císař narodil.

Slavkov
Zámek Slavkov

Tak jako každé léto i letos Napoleonské hry na zámku ve Slavkově připomínají narozeniny slavného francouzského vojevůdce – letos již po 246. Vedle samotného císaře připomenou tento rok i další významnou osobnost, maršála Louise Berthiera, jednoho z Napoleonových velitelů, od jehož úmrtí  tento rok uplyne 200 let.

Napoleonské hry
Napoleonské hry

Těšit se můžete na komentované ukázky používání zbraní a výcviku jezdectva či přehlídky uniforem a praporů. Vojáci se také utkají například v rychlosti střelby či sekání šavlí, zlatým hřebem programu pak bude v 16 hodin samotná bitva. Vojenskou podívanou doplní i jiná zábava, třeba Zámecký košt vín s výstavou moravských vín a ochutnávkou. Pokud jste ještě nikdy nebyli svědky sabráže, tedy otvírání šumivých vín například sekáním šavlí, podkůvkou od krojové boty nebo dokonce golfovou holí, tady máte možnost! Večer se v Historickém sále koná bál a program zakončí ve 21.30 slavnostní salvy k narozeninám císaře Napoleona.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz