TOP 5 nejlepších aquaparků v České republice


I když drtivá většina vodních areálů v České republice nabízí možnost zadovádět si v jejich prostorách celoročně, spousta lidí čeká s jejich návštěvou, až se teploty vyšplhají přece jenom trochu výše. Možná je právě teď ten správný čas zaskotačit si v bazénu, vyhřát se v sauně, sklouznout se na tobogánu a pořádně si zaplavat. Aquaparků je u nás víc než dost. My vám volbu toho správného malinko usnadníme. Vybrali jsme pro vás TOP 5 nejlepších aquaparků v České republice, číst o nich můžete níže, více podrobnějších informací pak naleznete na jejich profilech

Aquapalace Praha
Aquapalace Praha

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je největším aquaparkem ve Střední Evropě. Na rozloze 9 150 m2 naleznete nespočet atrakcí. Tobogány, skluzavky, spacebowl, Hypogán, divoká řeka nebo potápěčská jáma – to je pouze začátek. Mimo to nabízí Aquapalace v Čestlicích širokou nabídku římských a finských saun, SPA a wellness procedur, masáže i dvoupatrové fitness centrum. Jedná se o skutečně multifunkční zařízení, ve kterém si užijí mnoho zábavy malí i velcí. Otevřeno má aquapark každý den od 10:00 do 22:00 (o víkendu do 23:00) a nabízí výhodné celodenní, nebo rodinné vstupenky.

Aqualand Moravia
Aqualand Moravia

Aqualand Moravia

Pro vaše vodní radovánky v Pasohlávkách nedaleko Brna je připraveno celkem 12 bazénů s celkovou plochou 3000 m2, které obsahují vodu z geotermálního vrtu, a více než 20 nejrůznějších tobogánů a skluzavek. To jsou téměř dva kilometry způsobů, jak si vypumpovat adrenalin. Přes léto máte navíc v Aqualandu Moravia jedinečnou možnost vyzkoušet si raritu mezi vodními atrakcemi a to nejen v České republice, ale i v celé Evropě - Abbys a Boomerango.

Aquapark Liberec
Aquapark Liberec

Aquapark Liberec – Centrum Babylon

Zrekonstruovaný aquapark v libereckém centru Babylon vás přenese do malebného přímořského městečka s vysokým majákem, ze kterého to je pak už jen pár kroků do tajuplného mořského světa pod vodní hladinou plného nejrůznějších mořských živočichů. Architekti se zde inspirovali příběhy Julese Verna. Můžete se zde nechat unášet divokou řekou, nebo absolvovat Tarzanovu stezku. Hitem Aquaparku je pak Aquazorbing.

Aquapark Špindlerův mlýn
Aquapark Špindlerův mlýn

Aquapark Špindlerův Mlýn

Aquapark naleznete přímo ve Špindlerově Mlýně, významném turistickém středisku Krkonoš. Areál nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se třemi tobogány včetně člunového tobogánu. K dispozici jsou i malá a velká vířivka, divoká řeka, whirlpooly, masážní trysky, aqua bike a jiné. Naleznete zde i wellness centrum s párou, saunou, či solnou jeskyní. Úžasné odreagování uprostřed krásné přírody – to je Aquapark Špindlerův Mlýn.

Aquaforum Františkovy Lázně
Aquaforum Františkovy Lázně

Aquaforum Františkovy Lázně

Objevte překrásný svět vodních radovánek a relaxace v historických prostorách města Františkovy Lázně. Na návštěvníky tu čeká několik toboganů, vodní stěny, jeskyně, protiproudy a různé druhy vířivých proudů. Zaplavat si máte možnost ve čtyřech venkovních a třech vnitřní bazénech, odpočívat pak můžete ve zdejší sauně.

Všechny Aquaparky na Kultura.cz


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz