Studentská party v Marleyi aneb Happy B-Day Jesus


Neobvyklý koncert studentských kapel s názvem Happy B-Day Jesus se chystá na pátek 19. prosince v Ostravě.

 Vystoupí na něm soubory, jejichž členové studují na ostravských gymnáziích nebo je už vystudovali a odešli na vysoké školy do Prahy či Brna. ČTK to řekl jeden z pořadatelů akce Václav Strýček. Koncert, který organizují studenti, začne v 19:00 v klubu Marley na Černé louce.

"Je nutno uznat, že Ostrava plodí dobré muzikanty. Ti se pak většinou rozutečou do světa, kde sbírají zkušenosti a hrají i pro jiné publikum, vždycky se ale rádi vracejí," řekl Strýček. Setkání po dlouhé době na jednom pódiu podle něj bude pro řadu muzikantů výjimečné. Největší zastoupení budou na večírku mít bývalí a současní studenti Matičního gymnázia a Gymnázia Hladnov.

Skupina Šamanovo zboží na koncertě zahraje převážně skladby z připravovaného koncepčního alba Příběh kuřete, "rockové opery o životě a smrti jednoho žlutého ptáčka". Kapela se za několik let fungování postupně celá přesunula z Ostravy do Brna, tak jak tam její členové odcházeli studovat. "Roztáhlou psychedelii záhy vystřídá nátěr v nevypočitatelném lichém metru, riffy z rockových učebnic nebo taky dětsky naivní znělky," popsal hudbu skupiny Strýček.

On působí ve skupině Sirotčinec, která vznikla sloučením alternativního ostravského křídla s pražským teenage-punkovým triem. Nyní stabilně působí v Praze a v září vydala první album Obyvatelé hotelu Já. Svůj styl označuje za heavy-rockabilly. "Hrajeme o všem, co nás štve," řekl Strýček.

Koncert bude jedním z prvních vystoupení pro trio ostravských umělců Sylvos. "V letošním roce se rozhodli propojit psychedelickou hudbu s videoprojekcemi a znázorňovat tak pocity a představy, zachycovat zvukové barvy, plochy, vrstvy," uvedl Strýček. Trio hraje ve složení Martin Dytko (Sothein), Tomáš Rossi (Vladivojna la Chia, Úspěch a jiné) a David Pacult, jenž se zabývá videomappingem, tedy audio-vizuální prezentací.

Čtvrtá vystupující kapela Krackhouse Family je zatím čistě ostravská. Hraje funk a staré vypalovačky ve stylu Kool & The Gang nebo Doobie Brothers. Strýček řekl, že členové kapely jsou z velké části středoškoláci, takže je předpoklad, že se časem rozutečou a do Ostravy se budou vracet zase za několik let.

Koncert doplní další program, v němž bude mimo jiné ohňová show nebo taneční afterparty.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz