Stezka korunami stromů, zážitek a poznání přírody z jiné perspektivy


První a jediná stezka korunami stromů v České republice je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera, nachází se na vrcholku hory Kramolín a je unikátním doplněním Active Parku Lipno. K dobrodružné a přesto bezpečné stezce, která je otevřena celoročně, vás v pravidelných intervalech zaveze lanovka nebo speciální autobus.

Stezka korunami stromů
Stezka korunami stromů

Téměř 700 metrů dlouhou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního lepeného dřeva a podpěrné sloupy. Dokonalé bezpečí pak zajišťuje dřevěné zábradlí a postranní síť. Mladí i ti stále mladí mohou zkusit zcela neobvyklé zážitky na jedenácti adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky s informačními tabulemi vytvořeny.

Vyhlídková věž
Vyhlídková věž

Tato stezka je pak zakončena 40 metrovou vyhlídkovou věží, která nabízí fantastický výhled na vrcholky Alp, téměř celé Lipenské jezero, okolí Šumavy a Novohradské hory. Devítihranná věž je unikátní svým vzhledem i metodou výstavby.

Nejdelší suchý tobogán v ČR
Nejdelší suchý tobogán v ČR

Parádní bude zcela jistě i cesta dolů. V tobogánu! Nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů se vine středem věže, je ošetřen semaforem a koordinován speciálně školenými pracovníky.

Vyhlídková věž v noci
Vyhlídková věž v noci

Pozor! V době prázdnin je pro vás na Stezce korunami stromů připraven zcela nevšední zážitek. Každé úterý je tu prodloužena otevírací doba, a to až do 23 hodin. Uvidíte neopakovatelný západ slunce, prožijete noční romantickou procházku v korunách stromů, kdy osvětlení zajišťují speciální světla, která dotváří atmosféru, a během celého večera hrají až 16 miliony barev.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz