Startuje 22. ročník Dnů evropského filmu


Ve dnech 9. - 16. dubna se v Praze uskuteční 22. ročník festivalu Dny evropského filmu. Během těchto dní můžete zavítat do kina Světozor, Lucerna a Royal. 17. dubna se pak festival přesune do brněnského kina Scala, kde potrvá až do 20. dubna.

Film Moje třída
Film Moje třída

Filmová přehlídka toho nejlepšího, co v evropské kinematografii za poslední 2 roky vzniklo, představí 41 evropských filmů rozdělených do několika sekcí. Zmíníme například sekci K VĚCI, která ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR, uvede italský snímek Moje třída, film ze školního prostředí o vzdělávání imigrantů, který získal velmi pozitivní ohlasy na festivalu v Benátkách.

Film Pestrobarvec petrklíčový
Film Pestrobarvec petrklíčový

Sekce €DOCS premiérově uvede česko-francouzský dokumentární film Concrete Stories věnovaný historii panelových domů a příběhům lidí, kteří v nich žijí. Sekce MEDIA představí výběr evropských sociálních dramat a v sekci THE BEST OF budou mít diváci možnost shlédnout celou řadu distribučních předpremiér. Za mnohé uvedeme dlouho očekávaný film Roye Anderssona Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě nebo provokativní drama Pestrobarvec petrklíčový Petera Stricklanda.

Film Kovbojové
Film Kovbojové

Kromě těchto tradičních sekcí se letos divákům představí také sekce věnovaná evropským komediím: KOMEDIE.EU, která divákům nabídne například chorvatskou černou komedii Kovbojové.

Krom toho se můžete těšit i na bohatý doprovodný program. Pro kinaře a filmové profesionály je připraven seminář KINO 2015. Ten bude sestávat ze zajímavých a neobvyklých projektů, které realizují provozovatelé kin a ze shrnutí uplynulého roku 2014 ve statistikách a číslech. Pro gurmány je připravena doprovodná akce Film Flavour - koncept Cinema Cuisine spočívající ve spojení projekce filmu a kulinářského zážitku. V unikátních prostorách kina Royal tak vznikne pop up restaurace, jejíž menu bude reflektovat téma a prostředí filmu.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz