Sólové album Kurta Cobaina vyjde již toto léto, jak to vlastně bylo s životem a smrtí legendy prozradí nový dokument


Kurt Cobain byl americký zpěvák, kytarista, skladatel, frontman grungeové skupiny Nirvana a v neposlední řadě výtvarný umělec. I jednadvacet let poté, co spáchal sebevraždu a přidal se tak do takzvaného Forever 27 Club (Klub Navždy 27 - mezi fanoušky označována skupina vlivných rockových a bluesových hudebníků, jejichž život skončil neočekávaně ve 27 letech), vzbuzuje Kurtova hudba i jeho životní příběh velké emoce.

Kurt Cobain
Kurt Cobain

Countrey Love
Courtney Love

Režisér Brett Morgen po 8 letech tvrdé práce dokončil snímek Montage of Heck, který je dokumentem a rockovým portrétem legendárního hudebníka. Na vzniku a propagaci snímku se podílí vdova Courtney Love a dcera Frances Bean Cobainová. Morgen je historický prvním filmařem, který dostal od rodiny svolení o Cobainovi vůbec točit.

Podle prvních reakcí těch, kteří měli možnost dokument před pár dny vidět na festivalu Sundance nebo během jeho krátkodobého uvedení v kinech, se jedná o skutečně mistrovský kousek. Diváci označili Montage of Heck za nejúplnější možný portrét a obzvláště pochvalují to, že netrpí potřebou žehlit nebo obhajovat věci, které se staly. Celý dokument je natočen v Cobainově tvůrčím stylu. Kdy se snímek dostane do České republiky, zatím není známo.

Morgen se při tvorbě dokumentu dostal do zpěvákova archivu a objevil zde nepřeberné množství uměleckých projektů, olejomalby, sochy, nespočet hodin dříve nezveřejněného domácího videa, přes čtyři tisíce stránek rukopisu a především pak přes dvě stě hodin nikdy nevydané hudby.

Zde ho nejvíce zaujalo několik sólových skladeb, Cobain nikdy žádná sóla nevydával. Tyhle písně však byly zcela propracované a dalo by se říci „hotové“. Ano, vypadá to, že Kurt Cobain se vážně chystal vydat své první sólové album. A také ho posmrtně vydá, již toto léto!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz