Sobotní koncerty v Broumově


Broumovské kostely, barokní skvosty z dílny otce a syna Dienzenhoferových, opět otevírají své interiéry letnímu hudebnímu festivalu Za poklady Broumovska.

Kostel svatého Michaela
Kostel svatého Michaela

Festival Za poklady Broumovska nabízí již tradičně každé léto atraktivní program v podobě deseti sobotních koncertů, při nichž vám renomovaní umělci i začínající talentovaní hudebníci představí populární i méně známá díla významných autorů.

Tu správnou atmosféru vytváří hlavně místo konání této události. Venkovské barokní kostely a kostelíky, zasazené do nádherné krajiny v okolí Broumova, postavené či upravené během 1. poloviny 18. století. Nelze si nevšimnout, že některé se navíc průčelím obrací směrem k majestátnému Broumovskému klášteru.

Štefan Margita a Dagmar Pecková
Štefan Margita a Dagmar Pecková

Zahajovací koncert proběhne již v sobotu 27. června 2015, kdy v podání mezzosopranistky Dagmar Peckové a Štefana Margity zazní Mahlerovy Písně potulného tovaryše, árie Dalily z Massenetovy opery Samson a Dalila nebo Pláč Federica z opery Arlesiana. V dalších pokračováních se poté můžete těšit například na violoncellistu Ivana Vokáče, houslistku Julii Svěcenou, která vystoupí společně s klavíristou Václavem Máchou nebo na domácí Stamicovo kvarteto či norský Engegård Quartet.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz