Smolíkovi míří do divadla


Animovaná maďarská rodinka Smolíkovi ze stejnojmenného kultovního seriálu se vůbec poprvé objeví na prknech, která znamenají svět. Jejich podobu „z masa a kostí“ ztvární Eva Holubová, Bob Klepl, Jana Stryková a Václav Jílek.

Hru s názvem Smolíkovi a jejich podivuhodné dobrodružství napsal v roce 2014 přímo na zakázku pražského divadla Studio DVA autor Hánusz Miró. Inscenace je volným pokračováním televizní série z let 1968-1978. Premiéra představení na motivy oblíbeného maďarského seriálu je naplánována na čtvrtek 28. května 2015.

Studio DVA

Diváci se dočkají nejen ústřední čtveřice Gábi, Pepy, Týny a Ládínka, ale i psa Zorra, kočky Žofie a nesmíme zapomenout ani na neodbytného souseda dr. Halíře. Tahle partička už toho společně zažila mnoho, ještě nikdy se ale nevydala Ládínkovou nafukovací lodí na výpravu do vesmíru. To se jim nečekaně přihodí až v tomto zbrusu novém příběhu. Co se bude dít, až přistanou na planetě, kterou neznají? A co musí udělat pro to, aby se dostali zpět domů? A jestlipak si Gábi alespoň jednou zazoufá: „Že jsem si nevzala Pištu Hufnágla!“?

Smolíkovi 

Představení s písničkami na motivy kultovního maďarského animovaného seriálu je určené pro diváky od sedmi do sto sedmi let.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz