Slavkovský zámek chystá na víkend speciální program


Barokní zámek Slavkov u Brna nabídne v sobotu 30. května během Dnů Slavkova originální program pro celou rodinu. Těšit se můžete na zámecké trhy, neobvyklé kostýmované prohlídky nebo prohlídky zámeckých krovů a půdy.

Zámecké trhy
Zámecké trhy

Letošní ročník Dnů Slavkova bude opět stát za to! Těšit se můžete na nejedno divadelní představení, expozici Svět loutek a animovaných filmů Jana Karpaše nebo velmi zajímavou výstavu počítačů Apple od r. 1983. Ve městě opět vyrostou dřevěné stánky s produkty regionálních lidových řemeslníků a tradičních zemědělců. Sobota 30. května se pak odehraje ve znamení lidových tradic. Na náměstí se představí místní spolky, taneční soubory, mateřské i základní školy.

Zámek Slavkov
Zámek Slavkov

Nedílnou součástí programu Dnů Slavkova jsou i tradiční kostýmované prohlídky místního zámku, který se řadí k nejmohutnějším barokním stavbám na Moravě. Návštěvníci se o víkendu humornou formou seznámí s osobnostmi, které žily na slavkovském zámku od jeho založení Dominikem Ondřejem v 16. století až po posledního majitele tohoto sídla.

Napoleon Bonaparte
Napoleon Bonaparte

Kromě nejvýznamnějších členů rodu Kouniců nebude samozřejmě chybět ani císař Napoleon, který sice na slavkovském zámku nežil, ale proslavil ho svou vítěznou bitvou, která se odehrála nedaleko Slavkova v roce 1805. Letos v prosinci si mimochodem obyvatelé tohoto nevelkého moravského města připomenou již 210 let od slavné bitvy.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz