S dětmi za medvědy


Filmové hvězdy Vojta, Kuba a Matěj, konopišťský medvěd Jirka nebo chlupatí sourozenci Agáta a Martin na hradě Točník? Dětičky milují medvědy! Kam se svými ratolestmi vyrazíte za chlupáči vy?

Medvědi Beroun
Medvědi Beroun

Do Berouna za medvědy z Večerníčku

Medvědí bratři Vojta, Kuba a Matěj se narodili v lednu roku 2000 v Českém Krumlově, a protože se o ně jejich medvědí máma Kateřina odmítla starat, začal o ně pečovat filmař Václav Chaloupek. Ten z nich posléze udělal díky Večerníčku filmové hvězdy. Dnes medvědí trojčata žijí ve speciálním výběhu o rozloze 25 arů v lesoparku Městská hora v Berouně. Ve městě, které má symbol medvěda ve svém znaku, se mají čile k světu, dovádí a těší se z každé milé návštěvy. Kromě medvědária tu na vás čeká dětské hřiště, rozhledna a 1,5 km dlouhá naučná přírodopisná stezka.

Medvěd Jirka
Medvěd Jirka

Na Konopiště za medvědem Jirkou

Vydejte se na dobrodružný celodenní výlet nazvaný S medem za medvědem. Výlet začíná v Benešově u Prahy, trasa poté prochází zajímavými historickými místy tohoto města, například okolo vypáleného minoritského kláštera, a dále vás zavádí na nedaleký zámek Konopiště. Trasu můžete absolvovat také městským ekovláčkem. Na Konopišti se seznámíte s medvědem Jiřím. Jirka pochází ze zlínské ZOO a do Benešova přišel před 4 roky. Nyní je mu 10 let, obývá příkop přímo u hlavní brány krásného středočeského zámku a stal se místním miláčkem. Přijeďte se na něj podívat i vy! Na zámku na děti čekají zábavné úkoly a sladká medová odměna.

Medvědi na Točníku
Medvědi na Točníku

Chlupatí sourozenci na Točníku

Na hradě Točníku žili medvědi od roku 1994. V roce 2011 zde však zemřel poslední z nich a medvědín byl tak nějaký čas zcela osiřelý a chátral. Díky štědrým sponzorům a šikovným dobrovolníkům se však po čase mohli medvědi na Točník nedaleko města Žebráku vrátit. Noví medvědi přišli na hrad koncem roku 2013. Medvědí sourozenci jsou druhá mláďata medvědů karpatských Uty a Bleska, které si chovatel ze Žatecka přivezl z rumunské zoologické zahrady. Agáta a Martin se tu velmi rychle zabydleli a těší se na vaši návštěvu.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz