S čerty nejsou žerty na zámku Nový hrad


Až do 30. srpna 2015 můžete na krásném a kouzelném zámku Nový hrad navštívit výstavu kostýmů z pohádky S čerty nejsou žerty.

Nový hrad
Nový hrad

Nový hrad je hrad přestavěný na renesančně gotický zámek na návrší ve východní části obce Jimlín v okrese Louny. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR. Nádherný a zatím stále ne úplně objevený zámek si na toto léto připravil pro své návštěvníky unikátní výstavu – výstavu kostýmů z pohádky S čerty nejsou žerty.

S čerty nejsou žerty je dlouhodobě mezi dětmi i dospělými považována za jednu z nejoblíbenějších pohádek. Jako správná pohádka je i tato bohatě výpravná. O nezapomenutelné kostýmy se postaralo Barrandovské filmové studio, tedy jeho Fundus.

S čerty nejsou žerty
S čerty nejsou žerty

Na výstavě budete moci až do 30. srpna obdivovat originální kostýmy čerta Janka, pekelného knížete Lucifera, nebojácného Petra Máchala, zlé kuchařky Doroty Máchalové, vypočítavého pana správce, zchudlého knížete Sličného, princezen Angelíny a Adélky, ale také princů v podání Václava Vydry a Davida Schneidera. Chybět nebude ani čertovský písař Drápal.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz