Rozhovor s Martinem Dejdarem, Martinem Písaříkem a Terezou Kostkovou


Podařilo se nám vyzpovídat představitele tří ústředních postav z Mýdlového prince.

Martin Dejdar

Martin Dejdar

Martin Dejdar

V divadle Broadway se objevíte v muzikálové komedii Mýdlový princ s hity Václava Neckáře. Těšíte se na něj?

U muzikálu, nebo řekněme hudební komedie, je strašně důležitá hudba. A když máte písně Golden Kids a Václava Neckáře, tak je takové představení předem odsouzené k úspěchu. V původních muzikálech, kde slyšíte hudbu poprvé, je sázkou do loterie, zda se bude líbit či se tam najde nějaký hit. To se ne vždy podaří. Ale v Mýdlovém princi máte hitů pětadvacet. Všichni nad třicet, kteří do divadla přijdou, je budou znát, budou si je zpívat spolu s námi, nebo alespoň pobrukovat.

Ztvárňujete hlavní postavu Martina, alternujete s Martinem Písaříkem a Sagvanem Tofim. Jak se vám společně zkouší?

Společné zkoušení jsem nikdy nezažil a musím říci, že to je docela zábavné. A určitě lepší, než kdybychom každý zkoušeli zvlášť, protože když jsme všichni tři, tak si vše ujednocujeme, aby to vypadalo přibližně stejně. Každý budeme sice hrát trochu jinak, ale v tom hlavním se budeme shodovat.

Martin Písařík

Martin Písařík

Martin Písařík

Již v březnu bude mít Mýdlový princ premiéru, kde v hlavní roli Martina alternujete s Martinem Dejdarem a Sagvanem Tofim. Jak se vám společně zkouší?

Dobře. Pro mne je to opět zajímavá zkušenost. Z Martina si hodně beru inspiraci, je to významná osobnost s velkými zkušenostmi nejenom z Ypsilonky a Sagvan, který napsal muzikál Děti ráje, má zase zkušenosti scénáristické a vidí zkoušení dramaturgicky, logicky. Takže oni budou hrát víceméně sami sebe, protože jsou osobnostmi sami o sobě. Já to mám těžké, já toho Martina musím zahrát.

Kdo vlastně Martin je?

Je to smolař. Chytrý, talentovaný kluk, který nikdy nedostal příležitost a plácá se na místě, až se najednou objeví možnost, jak se může z celé situace dostat a on se jí velmi aktivně chytí.

A spolupráce s režisérem Radkem Balašem? Znáte se již z dřívějška?

Dělali jsme spolu Na Jezerce představení Já, Francois Villon, to je taková moje srdcová záležitost, kde jsme si hodně kápli do noty právě přístupem, který on jako režisér má. Nejen že je připravený, ale kdykoliv má někdo z herců připomínku, tak ji vnímá a poslouchá. Jeho největší plus vidím v tom, že si skutečně váží herecké práce a chce, aby byli herci v pohodě.

Tereza Kostková

Tereza Kostková

Tereza Kostková

V muzikálu Mýdlový princ si zahrajete přítelkyni hlavního hrdiny. Na co se můžeme těšit?

Především na původní český muzikál. Naše - české prostředí, naše zkušenosti, naše radosti a starosti. A český divák se pak v hledišti může cítit "jako doma". Navíc jsou tam opravdu krásné songy v nových aranžích! Jako dobré znamení vnímám i to, že je mi fajn s lidmi, se kterými zkouším. Tak doufám, že tohle všechno divák s radostí ocení.

Pokud přijdete, protože správně tušíte, že jeden známý a kvalitní song bude střídat druhý, pak současně s novými moderními aranžemi těchto písní najdete i původní ČESKÝ muzikál, lidský příběh reflektující veškerou naši současnost. Ale zdaleka ne jen "současnost" hlavního města, ale naše běžné a kouzelné české prostředí. Navíc obsazeni je zvoleno tak, aby figurám odpovídalo, nikoli aby bylo "pouze" atraktivní. A hlavně bude i dost legrace.

V muzikálu hrají klíčovou roli hity Václava Neckáře. Sám zpěvák by si měl zahrát i jednu z rolí. Můžete jeho postavu přiblížit?

Nechte se překvapit, bude to prostě bonbónek.

 


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz