Rock for People bude dvakrát. V červnu v Hradci, v červenci v Plzni


Spekulace o tom, že se známý festival přesune do Plzně se potvrdily. Hudební přehlídka ale zároveň zůstane ve svém tradičním areálu v Hradci Králové. Jména účinkujících zatím nejsou známa.

První kolo Rock for People se bude konat v Hradci Králové dříve, než bylo zvykem, totiž mezi 4. a 6. červnem. Pořadatelé to oznámili společně se spuštěním předprodejů. Kdo na festivalu vystoupí ještě není známo, ale zachová si prý svou tradiční podobu.

Druhé kolo festivalu se pod jméněm Rock for People EUROPE odehraje ve dnech 3.-5. července v Plzni. „Těšit se můžete na „městskou verzi“ festivalu v areálu bývalého depa Městských dopravních podniků, okolí řeky Radbuzy a komplexu bývalých papíren,“ uvedli pořadatelé z agentury Ameba.

Náš festival obdržel nabídku, která se neodmítá - pozvaní stát se součástí prestižního projektu Plzeň 2015 - Evropské hlavní město kultury. Je pro nás velkou ctí, že jsme byli osloveni právě my a bereme to především jako ocenění naší dvacetileté snahy o tvorbu „evropského festivalu“, kdy možná občas neprakticky utrácíme za kapely, které tu ještě nejsou tolik známe a nepřitahují masy návštěvníků, ale nám prostě přijde správné je v programu mít,“ uvedli k tomu dále šéfové festivalu Michal Thomes a Petr Fořt.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz