Robin Hood na zámku Loučeň


Stejně jako minulý rok, i letos můžete na zámku Loučeň vidět Robina Hooda a jeho družinu, půvabnou Lady Marion, zlého šerifa z Nottinghamu a spoustu dalších postav.

Zámek Loučeň
Zámek Loučeň

Robin Hood. Anglický lidový hrdina, který bohatým bere a chudým dává, žil podle pověsti v lese Sherwoodu nedaleko Nottinghamu v době na přelomu 12. a 13. století. Nyní se i s celou svou družinou usídlil na zámku Loučeň a připravil si pro vás zábavný program. Potkat ho tu můžete každý víkend, o prázdninách pak každý den od čtvrtka do neděle.

Dračí lodě - ilustrační foto
Zámek Loučeň

V zámeckém parku bude Robin Hood verbovat nové rytíře, učit je lukostřelbě a turnajovému umění, zkoušet jim zbroj a zbraně. Můžete si vyzkoušet i výrobu keramiky nebo zhlédnout práci kováře. Dvakrát denně (od 12 a 15 hodin) se budou konat rytířské turnaje, ve kterých se utká Robinova družina s nottinghamskými zbrojnoši.

Zámek Loučeň
Zahrada zámku Loučeň

Těšit se můžete i na hru Za pokladem Lady Marion. Toto putování vede zámeckým parkem, kde budou pro děti na pěti dobových stanovištích nachystané různé úkoly. Připravte se například na jízdu na lanové dráze nebo na závod na dřevěných koních. Každý malý návštěvník, který pomůže krásné dámě zachránit její poklad, obdrží odměnu od krále Richarda: královský řád a také pozvánku na svatbu Robina Hooda a Lady Marion, která se na zámku bude konat 29. srpna.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz