Režisér Jan Němec míří do Cannes. Proč? Způsobit skandál!


Na právě probíhající mezinárodní filmový festival v Cannes vyrazí režisér a scenárista Jan Němec, aby zde od příštího týdne mohl začít natáčet svůj nový film. Ten má název Vlk z Královských Vinohrad a vznikne podle jeho autobiografických povídek, které vyšly pod názvem Nepodávej ruku číšníkovi. Do role sebe samého obsadí Jiřího Mádla.

Kniha Devatero hokejových zastavení

Cannes padne první klapka a vzniknou zde první záběry filmu, ve kterém se režisér vrací k bizarnímu zážitku z Cannes 1968. Tehdy francouzští revolucionáři zmařili právě ten ročník, kdy měli Češi poprvé a naposledy v soutěži hned tři filmy, a to Němcův snímek O slavnosti a hostech, Formanovu komedii Hoří, má panenko a Menzelovo Rozmarné léto. Právě zklamáním tří režiséru ze situace v Cannes 68 příběh započne, skončí pak na festivalu v Karlových Varech, kde trojice získává Křišťálové glóby za bouřlivého potlesku.

Jan Němec
Jan Němec

Režisér chce využít toho, že festival se bude letos konat po osmašedesáté. Číslo 68 bude všude a bude tak vydáváno za rok 1968. Kromě toho veze štáb na místo dobové plakáty i rekvizity a Němec se nechal slyšet, že hodlá způsobit pokud možno co největší skandál.

Jiří Mádl
Jiří Mádl

Pro hlavní roli si Němec vybral Jiřího Mádla, za kameru se postaví jeho dlouholetý spolupracovník Jiří Maxa, pravou rukou mu při natáčení bude posluchač FAMU Tomáš Klein, který má mimochodem svůj film ve studentské soutěži Cannes.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz