Queeni, sex a vražda - vrcholy minulého týdne


Mějte přehled a držte krok s Kulturou! V této rubrice se dočtete o událostech ze světa kultury, které přinesl uplynulý týden.

Adam Lambert

Jednou z hlavních kulturních událostí tohoto týdne byl bezesporu úterní koncert skupiny Queen v pražské O2 Aréně. Tato legendární kapela u nás hrála už potřetí, tentokrát se role zpěváka ujal účastník americké SuperStar Adam Lambert, který je díky svému fenomenálnímu hlasu alespoň důstojným zástupcem jinak nenahraditelného Freddieho Mercuryho. Koncert sklidil víceméně kladné ohlasy, za zmínku stojí jistě i fakt, že většina koncertů letošního evropského turné kapely je i 24 let po Mercuryho smrti vyprodaná, Queeni prostě pořád táhnou!

Film Padesát odstínů šedi

Není velkým překvapením, že tento týden byl výjimečný také rekordními tržbami v kinech. Minulý čtvrtek měl totiž premiéru dlouho očekávaný film Padesát odstínů šedi, který v návštěvnosti za první víkend překonal i několik let vévodícího Harryho Pottera. Ačkoliv se filmoví kritici pošklebují, že tento erotický snímek postrádá sex i koule, fanynky to v ničem neodrazuje a berou kina útokem – ke štěstí jim zjevně stačí křehká Dakota Johnson, jejíž parádní disciplínou se stalo okusování rtu, a především pak krásně vyrýsovaný, tajemný a dokonalý Jamie Dornan v hlavních rolích.

J. K. Rowling

Na své si tento týden přišli i milovníci detektivek
a J. K. Rowlingové. Ta opět dokázala, že dokáže napsat strhující příběh, který sklízí chválu jak u čtenářů, tak i u kritiků. Román Hedvábník je druhým ze zamýšleného sedmidílného cyklu se soukromým detektivem Cormoranem Strikem, který autorka vydává pod pseudonymem Robert Galbraith, aby si odpočinula od tlaku veřejnosti a znovu zakusila, jaké to je být neznámým spisovatelem. Její totožnost však byla odhalena už krátce po vydání prvního dílu, nutno dodat, že jedno vydavatelství tehdy její rukopis odmítlo, za což si pravděpodobně rve vlasy dodnes.   


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz