Putovní výstava Dědictví Karla Velikého je nyní k vidění v Praze


Putovní výstava Dědictví Karla Velikého vznikla v rámci projektu Kolébky evropské kultury. Po belgickém Ename a italské Ravenně přichází v podobě přepracované pro českého návštěvníka do Prahy.

Dědictví

Jakýmsi posláním této putovní výstavy je představit dobu raného středověku. Je to důležité období, jehož interpretace jsou v Evropě dodnes významnými podněty v tvorbě lokálních i národních identit. Výstava chce návštěvníka vtáhnout nejen do hledání toho, co máme v Evropě společné či naopak rozdílné a v čem nás tato etapa dnes inspiruje, ale i přivést k zamyšlení, jak různě můžeme na historii pohlížet.

Dědictví

Na pražskou verzi výstavy dorazili exponáty z partnerských zemí projektu Nizozemí, Belgie, Německa, Slovenska, Slovinska, Chorvatska a Itálie. Vedle toho zde budou úplně poprvé vystaveny významné památky z českých sbírek včetně úplného představení nově zrestaurovaných nálezů z unikátního pohřebiště v Lumbeho zahradě na Pražském hradě.

A pozor, nyní je pro vás připravena speciální akce! Všichni návštěvníci výstavy Dědictví Karla Velikého, která probíhá v Tereziánském křídle starého královského paláce, mohou na jednu a tu samou vstupenku pokračovat také v prohlídce stálé expozice Příběh Pražského hradu. A stejně tak návštěvníci stálé expozice mohou využít svou vstupenku k prohlídce výstavy Dědictví Karla Velikého.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz