Putovní festival Klasika pod hvězdami letos představí Verdiho Aidu


Letos již 16. ročník putovního festivalu Klasika pod hvězdami nabídne během léta divákům inscenaci Verdiho opery Aida.

Aida
Aida

Klasika pod hvězdami každoročně přiláká na svá představení i diváky, kteří nejsou tradičními příznivci opery. Klasické zpracování opery v italském originále se totiž odehrává na venkovních scénách v otevřených prostranstvích, nejčastěji v zámeckých zahradách. Originální kulisa tak dává zážitku z opery úplně nový rozměr. Během předchozích ročníků mělo více než padesát tisíc diváků možnost zhlédnout například opery Rusalka, Carmen nebo La Traviata.

Aida
Aida

Letos se bude hrát Aida! Autorem opery je Giuseppe Verdi. Aidu napsal roku 1871 na objednávku pro operu v Káhiře. Dramatický náboj příběhu etiopské princezny Aidy a egyptského válečníka Radama vyrůstá z vnitřního sváru ženy, která se musí rozhodnout mezi věrností své vlasti a láskou k muži, který patří k utlačovatelům jejího národa. Mezi láskou a povinností se ocitne i Radames, když nakonec kvůli Aidě zradí svou zem. Dramatická opera o čtyřech dějstvích je plná krásných melodií.

Zámek Lednice
Zámek Lednice

Operní šňůra letos započne 14. srpna 2015 na zámku Sychrov, 21. srpna 2015 se Aida bude hrát v ostravské Dolní oblasti Vítkovice, 27. srpna 2015 na pražské Letné a finále se odehraje 4. a 5. září 2015 na zámku Lednice. Začátky představení jsou plánovány na 20 hodin, předpokládaný konec je ve 23 hodin.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz