První české 3D planetárium najdete v Plzni


V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice.

Planetarium

Trojrozměrné projekce na kulovou plochu jsou zárukou, že na filmech vás zaujme nejen jeho obsah, ale především pak jeho forma. Neváhejte, usedněte do jednoho z 90 pohodlných sedadel, nasaďte si 3D brýle a sledujte, jak se kolem vás točí na 140 000 hvězd a všelijaké pohyblivé obrázky z makro i mikrosvěta. To vše v unikátní kupoli o vnitřním průměru 14 metrů.

Planetarium

Unikátem je i projekční globus Science On a Sphere pro 60 lidí. Jedná se o dvoumetrový globus, který se vlastně vznáší v prostoru a vy jej můžete ovládat dotyky. Můžete na něm promítat třeba krátké filmy zachycující proměny Země v čase, pozorovat bouřící tornáda, stopovat zemětřesení nebo zjistit, co vše se může stát s botou, která spadne do oceánu.

Planetarium

Dalších celkem 27 exponátů v originální expozici Vesmír vám ukáže blízký i vzdálený vesmír tak, jak ho pravděpodobně ještě neznáte. Máte možnost zde prozkoumat vodíkovou raketu, vyzkoušet si gyroskop či skafandr, a mnoho dalšího.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz