Projekt Otevřte 13. komnatu


Už jste slyšeli, nebo se dokonce zapojili do projektu Otevřte 13. komnatu? Pokud ne, pozorně čtěte! Již čtvrtým rokem máte možnost oživit své putování po českých památkách a dokonce se v rámci této akce podívat na místa, kam byste normálně nemohli – ovšem jen pokud si to zasloužíte.


Hrad Kost

Projekt připravila společnost Zlatý pruh Polabí a je do něj zapojeno 10 českých památek, a to: klášter Broumov, zámek Děčín, hrad Grabštejn, zámek Chlumec nad Cidlinou, zámek Kačina, hrad Kost, zámek Kozel, zámek Loučeň, zámek Slatiňany a Slezskoostravský hrad.   

Na těchto hradech a zámcích jsou pro vás připraveny interaktivní prohlídky, které povede tajemná postava z minulosti v atraktivním kostýmu. Setkat se můžete například s Černým Rytířem (Děčín), duchem Rudlou (Kačina), katem Heřmanem (Kost) nebo s elegantní Bílou paní (Loučeň).


Zámek Děčín

Při vstupu do každého z objektů obdržíte spolu se vstupenkou hrací kartu. A na té památce, kterou se rozhodnete navštívit jako první, také tzv. cestovní pas. Jakmile s pomocí tajemné postavy vyluštíte během prohlídky tajenku hrací karty, obdržíte po každém takovém úspěšném řešení klíč – na jednom místě vždy a pouze 1 klíč. Po získání celkem 7 z 10 možných klíčů budete moci vstoupit do 13. komnaty vámi vybraného hradu nebo zámku zapojeného do projektu. 13. komnata je místo, na které se běžný návštěvník nemá šanci dostat. Jaký je to prostor, kde se přesně nachází a co v něm můžete najít, je však velkým tajemstvím. 

Čeká vás velké dobrodružství, neváhejte a zapojte se! Budeme moc rádi, když se s námi poté podělíte o vaše zážitky!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz