Projeďte se na kole krásnou krajinou z Prahy až do Hřenska


Projeďte si velmi oblíbenou dálkovou cyklotrasu, která vás zavede do historických měst, labského kaňonu i nádherné krajiny Českého středohoří.

Cyklisté - ilustrační foto
Cyklisté - ilustrační foto

Trasa mezi Prahou a Hřenskem je jedna z mála dálkových tras v Česku, která je téměř výhradně vedena po cyklostezkách, tedy odděleně od aut, nebo po klidných silnicích, kde je aut pomálu. S větší frekvencí aut je třeba počítat jen v několika málo místech.

POPISEK (NEVIDITELNÝ) OBR
Cyklistka - ilustrační foto

Cesta vás zavede do historických měst Litoměřic a Mělníku, skvostných zámků, jakými jsou například Nelahozeves, Veltrusy, Velké Březno nebo děčínský zámek. Dále budete projíždět labským kaňonem, který je vůbec nejhlubším v Evropě, nebo Českým středohořím, kde spatříte jeho nejvyšší vrchol Milešovku. Uchvátí vás jistě také fascinující krajina labských pískovců.

Cyklisté - ilustrační foto
Cyklisté - ilustrační foto

Téměř celou trasu pojedete po asfaltu, čas od času je třeba překonat problematický úsek. Připravte se například na zpevněnou cestu plnou výmolů u Velkých Žernosek, prašnou polní cestu u Lounek či hrubě dlážděnou cestu u Klecánek. Na labskou cyklostezku se nejlépe hodí crossové či trekové kolo.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz