Pražská ZOO je čtvrtá nejlepší na světě!


ZOO Praha se v prestižním žebříčku nejlepších zoologických zahrad serveru TripAdvisor umístila na nádherném čtvrtém místě.

ZOO Praha

TripAdvisor je celosvětově nejpopulárnější a nejvlivnější cestovatelský web. Denně na něj zavítá na 280 milionů uživatelů. TripAdvisor zveřejnil žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad světa již v minulých letech. V loňském roce se Zoologická zahrada v Praze umístila na sedmém místě. Letos si tedy polepšila o tři příčky.

ZOO Praha
ZOO Praha

Naše ZOO patří také mezi největší, rozkládá na 60 hektarech, z nichž 50 tvoří expozice zvířat. Zoologická zahrada byla poprvé otevřena v roce 1931 s necelými dvěma sty zvířaty. V současné době se může pochlubit téměř sedmi sty druhy a pěti tisíci jedinci.

ZOO San Diego
ZOO San Diego

A jaké tři zoologické zahrady světa jsou přeci jenom ještě trošku lepší, než ta naše? Na prvním místě žebříčku se umístila zoologická zahrada v kalifornském San Diegu, která si své prvenství drží již mnoho let. Hned za ní je ZOO Loro Parque ve španělském Puerto de la Cruz na kanárském ostrově Tenerife a třetí v pořadí je pak ZOO v Singapuru.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz