Prázdniny na Čapím hnízdě


Čapí hnízdo je víceúčelový areál vhodný, především v letních měsících, pro aktivní trávení volného času s rodinou.

Čapí hnízdo

Čapí hnízdo je poměrně nový unikátní resort. Nachází se necelých 50 kilometrů jihovýchodně od Prahy, mezi městy Benešov a Olbramovice. Areál je zasazen do ‚‚typicky české‘‘ krajiny uprostřed přírody na území přírodního parku Džbány – Žebrák a zahrnuje dvě hotelové budovy, stodolu, restauraci Lihovar, recepci, hospodářský objekt se stájemi, jízdárnu, pastviny, rybník Slavnič a golfovou akademii.

Čapí hnízdo

Dominantou areálu a esteticky nejvýraznější stavbou celého komplexu je jízdárna, která symbolizuje čapí hnízdo. Architekti se nechali inspirovat skutečným čapím hnízdem, jehož existence na komíně statku ovlivnila částečně i nákup nemovitosti investorem a následně se stala hlavním symbolem farmy.

Čapí hnízdo

Život na farmě nabízí důvěrný kontakt s přírodou, který lidem dnešní doby často chybí. Na Čapím hnízdě se chová mnoho druhů ušlechtilých plemen koní, skotu, ovcí a koz, ale také lamy nebo roztomilí králíčci. Resort nabízí pro ubytované hosty vyjížďky na koních, jezdecký výcvik v moderní jízdárně, jízdu v kočáře, návštěvu hospodářských objektů s domácími zvířaty, vyjížďky na lodičkách a rybaření na místním rybníce Slavnič. Relaxovat můžete ve wellness centru s bazénem, saunou, párou a whirpoolem. Pokud raději volíte aktivní odpočinek, je vám k dispozici tenisový kurt nebo fitness centrum. Na farmě je také půjčovna kol, která vás vybaví na projížďku po místních cyklostezkách.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz