Prahu ozáří již druhý ročník festivalu světel


Do Prahy se po roce vrací Signal festival, který originálním způsobem oživuje fasády historických i moderních budov v srdci města. Na návštěvníky čeká více než 20 instalací, těšit se můžou na hru se světlem Davida Černého, Richarda Loskota, Petra Nikla i řady zahraničních hostů. Projekce budou zahájeny ve čtvrtek 16. října na Staroměstském náměstí, další budou pokračovat až do neděle.

Signal festival nabídne světelné a interaktivní instalace, které budou v provozu vždy od 19:00 do půlnoci. Doprovázet je budou videomappingové projekce, ty se budou každých 15 minut opakovat. Kromě toho je připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Zájemci tak můžou navštívit workshopy, na nichž si vyzkouší malování světlem nebo třeba vytváření dechberoucích fotografických efektů za pomoci "světelných štětců".

Organizátoři pečlivě vybrali lokace a architektonické objekty festivalu tak, aby si návštěvníci mohli užít nezapomenutelný zážitek z procházky noční Prahou. Nemusí však zůstat u pasivního pozorování hry světel – některé instalace budou mít interaktivní charakter. Odvážní jedinci se tak budou moci dotknout duhy nebo si vyzkoušet ovládání projekce vlastním hlasem.

Více o akci: zde


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz