Poznejte Prahu jinak s projektem Pragulic


Pragulic je sociální projekt, díky kterému máte možnost poznat Prahu z pohledu lidí bez domova a možná dokonce změnit zajeté názory týkající se oblasti bezdomovectví. Lidem, kteří vás odvážnou a zábavnou formou provedou po našem hlavním městě, umožňuje tento výjimečný program jednodušší návrat do běžného života. Vybírat můžete z devíti unikátních tras a průvodců.

Pragulic

Není důvod se čehokoli bát, z řad bezdomovců jsou vybíráni pouze ti spolehliví. Všichni z nich mají většinou velmi zajímavý životní příběh a podle něj si pak naplánují svou trasu Prahou. Průvodcovství si tito lidé velmi užívají, je to pro ně určitá forma terapie a hlavně zdroj stabilního příjmu. Standardní délka prohlídky je 120 - 150 minut, její součástí může být zastávka na občerstvení v zajímavém tematickém prostředí.

Pragulic

Mezi často navštěvovaná místa patří bez pochyb Hlavní nádraží, Karlovo náměstí, Náměstí Republiky, Malá Strana, Letenské sady, Vinohrady nebo Žižkov. Až těžko uvěřit, jak moc se místa, kudy denně procházíme, dokážou se západem slunce změnit.

Pragulic

Účastníci prohlídek získávají díky této zkušenosti reálný pohled na svět lidí bez domova, a tato změna pohledu široké veřejnosti pak umožňuje bezdomovcům mnohem lepší reintegraci do společnosti. Cena prohlídky je 250,- nebo 180,- (student/senior) korun. Pokud budete s průvodcem spokojeni, rozhodně zanechte spropitné.

Pragulic

Občanské sdružení Pragulic nově nabízí zážitkové aktivity, které jsou pak ještě minimálně o level výše, než samotná prohlídka Prahou. Například akce 24 hodin bez domova je pouze pro skutečně otrlé jedince. Vězte však, že pokud se odhodláte a tuto výzvu přijmete, nebudete litovat a rozhodně navždy změníte váš pohled na bezdomovectví jako takové.

Pragulic

Tento zážitek začíná v 8 hodin ráno před budovou Hlavního nádraží a končí druhý den přibližně ve stejný čas na stejném místě. Celodenní bezdomovecký program je kromě aktuálního počasí závislý především na konkrétních přáních a zájmech jednotlivých účastníků, kteří si během 24 hodin na ulici musí určitým způsobem zajistit peníze, jídlo i místo na spaní.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz