Posmutnělý gay, poslední role Robina Williamse před smrtí


Film Boulevard pomalu ale jistě přichází do kin. Jde o snímek, ve kterém můžeme naposledy spatřit herce Robina Williamse předtím, než spáchal sebevraždu.

Robin Williams
Robin Williams

Americký herec, komik a zpěvák, držitel Oscara, čtyř Zlatých glóbů a čtyř cen Grammy. Zrátka báječný a všemi milovaný Robin Williams. K jeho nejslavnějším filmům patří například drama Dobrý Will Hunting, válečný snímek Dobré ráno, Vietname, Jumanji nebo Společnost mrtvých básníků.

Williams s manželkou
Williams s manželkou

Robin Williams spáchal v srpnu loňského roku sebevraždu. Herec se podle všeho zabil zcela promyšleně, po střízlivé úvaze. Pitva nepotvrdila v jeho těle ani drogy, ani jiné omamné látky. Podle jeho manželky Susan Schneider bojoval s počátečním stadiem Parkinsonovy choroby a upadl do deprese. Byl nalezen 11. srpna 2014 ve svém domě s páskem kolem krku přivázaným ke dveřím.

Film Boulevard
Film Boulevard

V nejbližších dnech bude v Americe uveden Williamsův poslední film, nazvaný Boulevard. Williams v Boulevardu hraje posmutnělého ženatého šedesátníka, který uvízl ve strereotypu práce manažera a celý život navíc namáhavě zapírá, že má homosexuální sklony. Až do chvíle, kdy se setká s mladým homosexuálem, tulákem a pouličním podvodníčkem, kterého skvěle ztvárnil Roberto Aguire.

Film Boulevard
Film Boulevard

Americký kritik Peter Debruge z magazínu Variety napsal, že Williams naprosto excelentně ztvárnil ten moment, kdy hrdina přestává popírat svou sexualitu. Všímá si a pochvaluje také fakt, že film velmi zvláštním způsobem vystihuje pocit osamělosti, podobně jako Dobrý Will Hunting.

Film přijde do amerických kin 10. července 2015, datum české premiéry zatím není známo.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz