Poprvé v historii se veřejnosti otevírá zámek Mitrowicz


Letos se vůbec poprvé ve své historii otevře zámek Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí pro veřejnost. Po celé prázdniny na vás každý den čekají prohlídky unikátních prostor tohoto krásného zámku.

Zámek Mitrowicz

Zámek Mitrowicz je jedinečný, romantický a citlivě zrestaurovaný zámek z roku 1565. Leží na břehu řeky Lužnice v blízkosti Týna nad Vltavou. Zámek patří mezi památkově chráněné objekty s unikátními freskami v celém reprezentativním patře. Ve druhém patře nabízí citlivě a moderně koncipované ubytování v soukromých komnatách rodu Vratislavů z Mitrowicz, rodu, který tento zámek po generace vlastnil a vybudoval. Zámek se letos poprvé ve své dlouhé historii otevře veřejnosti.

Zámek Mitrowicz

Kromě prohlídek krásných interiérů bude na zámku přichystán také historický program. Malí i velcí se zaručeně pobaví u komedie Máčení nepoctivého pekaře. Rozesměje vás i příběh o Jakubovi Hadimrškovi, známém lapkovi, který se potlouká u zámku. Strážným se ho podaří chytit a před vašimi zraky pak proběhne spravedlivý soud.

Zámek Mitrowicz

A co by to bylo za program na zámku, kdyby chyběli šermíři. I na ty se můžete na zámku Mitrowicz těšit. Pro malé návštěvníky jsou také přichystané středověké hry, kde si budou moci vyzkoušet, jaké je to být rytířem. No a protože u pořádného výletu člověku vyhládne, roztopí se tu pro vás gril a vychladí se dobré pití.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz