Polívka, Čtvrtníček a Kaiser v jedné pohádce. To bude Řachanda!


Na hradě Kost se začala natáčet pohádka Řachanda. Komediálně laděný příběh s hvězdným obsazením přijde do českých kin na jaře 2016.

Řachanda
"Řachanda"

Hlavní role ztvární pod dohledem slovenské režisérky Marty Ferencové člen Klicperova divadla v Hradci Králové Vladimír Polívka a Aleš Bílík z ostravského Národního divadla moravskoslezského. Vedle nich se na plátně objeví také známé tváře, jako Bolek Polívka, Petr Čtvrtníček, Oldřich Kaiser, Jan Hrušínský, Vlastimil Zavřel, Vilma Cibulková a Martin Dejdar.

Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser

Kromě klasických pohádkových postav krále s královnou, prince a princezny, kořenářky (kterou ztvární devadesátiletá herečka Věra Kubánková), zahradníka, ponocného nebo vojáků budou diváky bavit také kouzelné bytosti. Trolly, gnóma, dryády a další obyvatele magického lesa vytvoří prostřednictvím triků moderní techniky společnost FX Creator.

Bolek Polívka
Bolek Polívka

Štáb v červnu vyrazí filmovat také do zámeckého resortu v Dětenicích a do přírody Královehradeckého kraje. Pohádku produkují společnosti Apfel Production a first.FRAME. Jejím distributorem se pak stane společnost Cinemart.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz