Podpořte dobrou věc na skvělé akci


Od roku 2011 se Den dětské onkologie koná každoročně 15. února pod záštitou Evropského parlamentu v řadě evropských metropolí. Je nám ctí, že v roce 2015 se k této iniciativě připojí i Česká republika.

V Evropě onemocní každý rok 15 000 dětí zhoubným nádorem, 3000 dětí pak boj se svou nemocí prohrává. Den dětské onkologie je tradiční evropskou akcí, jejímž cílem je uvést veřejnost do problematiky dětských nádorů, vzdát poctu dětem, které úspěšně podstoupily onkologickou léčbu a vzpomenout na ty, které onemocnění podlehly.

V roce 2015 se poprvé k této iniciativě připojí i Česká Republika. První ročník Dne dětské onkologie se bude konat 15. února na náměstí Jana Palacha v Praze a v prostorách FF UK. Akci zrealizovalo rodičovské sdružení Haima CZ při Klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol.

Ambasadorem akce se stal herec Jiří Mádl, který se dlouhodobě věnuje problematice onkologicky nemocných dětí, je v kontaktu s jejich rodinami a účastní se charitativních akcí.

Program akce je rozdělen na odbornou sekci, která informuje o léčbě a prevenci a zábavnou sekci, která se stane nezapomenutelným zážitkem pro malé i velké. Těšit se můžete například na videomappingovou show na budovu Rudolfina, vypuštění heliových balonků s přáním, nebo rozsvícení Petřínské rozhledny ve zlaté barvě.

Video pozvánka Jiřího Mádla a více informací o akci na jejím profilu


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz