Plzeňský Rock for People přivítá na 70 účinkujících z 20 zemí


Plzeňská premiérová část festivalu nabídne začátkem července více jak sedmdesát kapel, zpěváků, DJs a dalších vystupujících z celkem 20 evropských států.

Vladimír 518
Vladimír 518

Plzeňský festival Rock for People je součástí programu Evropské hlavní město kultury a nese oficiální název Rock for People Europe. Organizátoři počítají od 3. do 5. července až s patnácti tisíci návštěvníky, kteří zavítají do srdce festivalu, jímž se stane kreativní zóna DEPO2015 a přilehlý břeh Radbuzy.

Motorhead
Motorhead

Festival nabídne jednu hlavní a dvě menší scény. Největší hvězdou bude britská kapela Motörhead, z Rakouska přijedou elektroswingoví Parov Stelar, kteří nedávno vydali nové (a skvělé!) album The Demon Diaries. Velkými lákadly jsou také například Guano Apes z Německa, britští Modestep, kteří kombinují rock s dubstepem a drum‘n’bassem, vystoupí též kytarista a skladatel Fink, hitmakeři The Ting Tings či britský bohémský muzikant Pete Doherty.

Pete Doherty
Pete Doherty

Z českých interpretů se můžete těšit na Vojtu Dyka a jeho B-Side Band, vystoupí také elektronická kapela Skyline, rapper Vladimír Brož alias Vladimir 518 nebo plzeňské kapely Donnie Darko, Johnny Survived a Love Earth.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz