Ostrava bude hostit hvězdy světové fotografie


Ostrava bude od 10. června tohoto roku hostit nově vzniklý mezinárodní festival zaměřený na fotografickou tvorbu, který nese název OstravaPhoto. Festival potrvá do 5. července 2015.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Festival OstravaPhoto je, jak už je z názvu zřejmé, zaměřen na oblast fotografie, a to na fotografie všech žánrů, od dokumentárních snímků po umělecky pojatou tvorbu. Koncept OstravaPhoto vychází z prestižních zahraničních festivalů, jakými jsou francouzský Paris Photo, berlínský European Month Of Photography nebo dvouměsíční letní festival Rencontres ve francouzském Arles.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Festival nabídne velké množství výstav zahraničních, ale i českých fotografů. Samozřejmě nebude chybět ani bohatý doprovodný program pro dospělé i děti. Největším lákadlem prvního ročníku OstravaPhoto je bezpochyby česká premiéra celosvětové výstavy fotožurnalistiky World Press Photo. Ta v Ostravě představí vítězné snímky osmi kategorií.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Za celým nápadem zorganizovat akci takového charakteru stojí občanská iniciativa photo nophoto, jejímiž zakladatelkami, a tedy i hlavními pořadatelkami festivalu jsou tři dámy, které mají k fotografii velmi blízko. Jsou jimi uznávaná ostravská fotografka Dita Pepe, socioložka Alexandra Bočková a fundraiserka Lucia Petrůjová.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz