Osobnost roku Ústeckého kraje bude vyhlášena již tento čtvrtek


Již čtvrtý ročník stále populárnější čtenářské ankety, tentokrát v Litoměřicích.

Hrad Litoměřice se ve čtvrtek 12. února stane dějištěm vyhlášení čtenářské ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2014, pořádané týdeníky METROPOL v čele s ředitelem Ing. Jiřím Morštadtem.
 
Slavnostním večerem provede vyhledávaný moderátor a zpěvák Vladimír Hron, kromě toho zazpívá i hvězda současného českého muzikálu Kamila Nývltová. Diváci se mohou těšit také na přehlídku večerních rób a ukázku jarní kolekce ze salonu Couture atelier Moravec Teplice, kterou předvedou krásné modelky z agentury Fashion Models. Galavečer pak stejně jako v předchozích letech zakončí velkolepý ohňostroj.

Hrad Litoměřice

Hrad Litoměřice

Jiří Morštadt

Jiří Morštadt

Cílem ankety je ocenit práci lidí, kteří se zasazují o rozvoj regionu a posilují jeho jméno doma i v zahraničí. Hlasovalo se v pěti různých kategoriích, a to Podnikání a management, Veřejná správa, Kultura, Sport a Dobrý skutek. V nominacích se objevil například bavič Josef Alois Náhlovský, herec Městského divadla Most Stanislav Oubram, juniorská mistryně světa v chůzi Anežka Drahotová nebo slavný hokejista Martin Ručinský.

Vladimír Hron

Vladimír Hron

Kamila Nývltová

Kamila Nývltová

Na pár slov jsme se zeptali i Ing Jiřího Morštadta

Proč jste před čtyřmi lety projekt založili a co je jeho cílem?

Naše vydavatelská skupina a noviny Metropol se snaží dlouhodobě podporovat osobnosti, firmy a pozitivní dění v regionu. V letošním roce jsme přesáhli region i republiku a zahájili spolupráci s UNICEFem. Vytvořili jsme mnoho projektů a jedním z nich, který velmi dobře funguje, je anketa Osobnost roku Ústeckého kraje. Cílem projektu je každý rok ocenit práci lidí, kteří dávají svůj um, síly a zkušenosti ve prospěch regionu a posilují jeho dobré jméno doma i v zahraničí.

 

Kolik laureátů už minulými ročníky prošlo?

V předešlých ročnících vybírali čtenáři a porota z více než 50 laureátů z různých oblastí podnikatelského sektoru, společenského, kulturního a sportovního života a vloni poprvé také v kategorii dobrý skutek. Mezi vítězi ankety nechyběli Ing. Vladimír Feix z Českého porcelánu Dubí, prof. František Holešovský, děkan fakulty UJEP, boxer Lukáš Konečný, či skupina Kabát. Oceněným tleskaly vždy zaplněné sály, ať už na Větruši, nebo jinde v kraji.

 

Jak hledáte nominanty?

O nominace laureátů v jednotlivých kategoriích žádá redakce Metropolu své pravidelné spolupracovníky z oblasti hospodářských organizací, představitele státní správy a samosprávy měst a obcí s rozšířenou působností, kulturní scény a zařízení i sportovní svazy. Laureáty v kategorii dobrý skutek nominují složky Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje a také vedení ústavů sociálních služeb.

 

Jak probíhá hlasování?

Čtenáři vyplňují anketní lístek, zveřejněný v novinách Metropol a na zpravodajském portále www.tydeniky.cz. Hlasování končí 31. prosince příslušného kalendářního roku. Hlasy čtenářů určí pořadí jednotlivých kandidátů v každé kategorii. Závěrečné slovo má porota, složená ze zástupců partnerů ankety, která zároveň dbá na čistotu hlasování.

 

Jsou letos v anketě nějaké novinky?

Ano, každý rok se snažíme anketu vylepšit a obohatit. Letos jsme do kategorie veřejné správy zařadili také laureáty z oblasti školství, zdravotnictví a sociálních služeb.

 

Na co se nejvíc těšíte vy osobně?

Spolu s celým realizačním týmem se těšíme na nominace čtenářů, které mohou vepsat do volného pole každé z kategorií. Dále na příjemné pracovní setkání s porotci a závěrečný slavnostní večer.

 


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz