Oslavte výročí revoluce stylově, například v brněnském Divadle Husa na provázku


Rádi byste oslavili 25. výročí sametové revoluce nějak jinak než doma na gauči sledováním pohádek a se zbytky svatomartinské husy? Ačkoliv je to pochoutka veliká a letošní televizní program celkem nabitý – těšit se můžete například na Kolju, Báječná léta pod psa nebo na řadu dokumentů popisujících události 17. listopadu, my pro vás máme další skvělý tip na kulturní zážitek. Tentokrát vás lákáme do brněnského divadla Husa na provázku, které si na státní svátek připravilo speciální program.

Divadlo Husa na provázku je jedním z nejvýraznějších experimentálních divadel v České republice. V jeho inscenacích, z nichž nejslavnější je asi Balada pro banditu, Babička či Kníže Myškin je Idiot, zářili například Miroslav Donutil, Bolek Polívka, Eliška Balzerová nebo Jiří Pecha. Se sametovou revolucí je divadlo neodmyslitelně spjato, neboť společně s HaDivadlem zahájilo jako první stávku divadel v Československu. Vyústil tak umělecký a občanský program divadla, které bojovalo za demokracii již od dob narůstajícího útlaku v 70. letech.

Program oslav výročí revoluce začne v divadle v pondělí 17. listopadu ve 12.00, kdy zde proběhne exkluzivní předpremiéra čtyř filmů z cyklu České století v režii Roberta Sedláčka. Připraveny jsou části Musíme se dohodnout (1968), Je to jen jen rock´n´roll (1976), Poslední hurá (1989) a Ať si jdou (1992).

V 17:00 se uskuteční setkání nejrůznějších osobností s názvem Kabinet Havel 2014/2015 aneb Všechno, co potřebujeme, je pravda. Od 20 hodin se pak už bude jen zpívat a tančit a všemožně jinak oslavovat, zahraje k tomu kapela Big Beatles.

Pokud je pro vás Divadlo Husa na provázku, které se nachází v Brně na Zelném trhu, příliš daleko, můžete na něj tento víkend zajít výjimečně i v Praze. Hrát bude na Hradčanském náměstí v Divadle Archa.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz