Očekávané květnové premiéry v českých kinech, dorazí Šílený Max i Dítě číslo 44


V měsíci květnu přijde do našich kin několik dlouho očekávaných filmů, my vám nyní představíme některé z nich. Tak na který vyrazíte?

Šílený Max
Šílený Max / Youtube

Šílený Max: Zběsilá cesta

Již čtvrtý film režiséra George Millera o bojovníkovi na cestách – Šíleném Maxovi. Post-apokalyptický „akčňák“ se odehrává ve vzdálených koutech naší planety, v drsném kraji, kde lidstvo bojuje za základní životní potřeby. Právě tady naráží Max (Tom Hardy) na ozbrojenou skupinu řítící se pustinou v obrněném vozidle, v jejímž čele stojí elitní Imperator Furiosa. Citadelu, odkud utíkají, tyranizuje Immortan Joe, kterému kdosi odcizil něco nenahraditelného. Rozzuřený vojenský vůdce svolá všechny své gangy a v nemilosrdné silniční válce pronásleduje prchající rebely. Jestli je Zběsilá cesta stejně tak povedená jako předchozí díly přijďte zjistit na českou premiéru, která se uskuteční 14. května 2015.

Goeorge Clooney
George Clooney

Země zítřka

Frank (George Clooney) je bývalý dětský genius, který je rozčarován světem, ve kterém žije. Casey (Britt Robertson) je chytrá a optimistická dospívající dívka, plná vědecké zvídavosti. Právě oni dva se společně vydávají na nebezpečnou misi s cílem odhalit tajemství záhadného místa, ztraceného kdesi v čase a prostoru, známého pouze pod názvem „Země zítřka". Tahle akce navždy změní celý svět – a také je samotné. Mysteriózní drama režiséra Brada Birda se v českých kinech poprvé objeví 21. května 2015

Jaromír Nosek
Jaromír Nosek

Dítě číslo 44

Sovětský svaz, 50. léta minulého století. Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho práce pro tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe, jeho ženu i rodiče. V téhle době si ale nemůže být nikdo ničím jistý. Děmidov je degradován a poslán do vyhnanství, když odmítne udat svou ženu. Právě tehdy narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. No ovšem, ve stalinistickém Sovětském svazu něco jako vražda oficiálně neexistuje. Děmidov proto začne pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Film je natočen podle stejnojmenného románu, který je inspirován skutečným příběhem takzvaného Rostovského rozparovače. Natáčelo se také v České republice, konkrétně v pražském metru, v Ostravě nebo Kladně a po boku hlavního hrdiny Toma Hardyho (květen prostě patří Hardymu..) si tu zahráli známí čeští herci, například Jaromír Nosek nebo Jana Stryková. Dítě číslo 44 máte možnost vidět v kinech od 28. května 2015.

Brad Pitt
Brad Pitt

Klub rváčů

Kdo by neznal Klub rváčů, tak jakápak premiéra? Tenhle kultovní kousek v hlavních rolích s Bradem Pittem a Edwardem Nortonem je starý už pěkných 16 let. Jelikož je tento film, který ovlivnil nejednu generaci, vskutku mistrovským počinem, rozhodla se ho některá česká kina uvést v obnovené premiéře. Dílo režiséra Davida Finchera si tak od 7. května 2015 můžete znovu vychutnat na velkých plátnech našich kin.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz