Oblíbená vojenská akce Bahna je tu i v roce 2015


V Bahnech u Strašic proběhne v sobotu 20. června 2015 již 26. ročník největší ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě.

Technika na Bahna

Kromě tradičního představení současných bojových postupů a armádní techniky organizátoři připravili i historické ukázky, které nám letos připomenou 100 let od vzniku československých legií a 70 let od konce druhé světové války v Evropě.

Technika na Bahna

V tomto roce uvidí vyznavači armádní techniky přes 1000 vojáků a na 325 vozidel všech druhů. Technika na Bahna 2015 putuje i ze zahraničí. Zapojí se například americké obrněné transportéry Stryker. Nebudou chybět ani historické tanky, obrněné a nákladní vozy, dělostřelectvo, motocykly nebo džípy a stíhačky, používané americkou, sovětskou a německou armádou v roce 1945, kdy ve střední Evropě vrcholily boje druhé světové války.

Technika na Bahna

Vojensko-historická ukázka připomene závěrečné boje 2. světové války na západě Čech i vypuknutí Pražského povstání. Návštěvník se seznámí také s děním na demarkační linii, na níž musela v roce 1945 zastavit americká armáda svůj postup a kde se snažili vzdát němečtí vojáci, kteří prchali před Sověty.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz