Oáza klidu v ruchu našeho hlavního města


Divoká Šárka – rozlehlá lesní oblast působí v ruchu velkoměsta jako oáza, která každého návštěvníka překvapí nádhernou přírodní scenérií.

Divoká Šárka

Přírodní rezervace Divoká Šárka se nachází na skalnatých úbočích Šáreckého potoka a na stepích nad ním, zejména pak na jeho pravém břehu. Stepi poté přecházejí do rozsáhlého lesa, což tu vytváří jeden z největších a nejkrásnějších pražských parků.

Divoká Šárka

Právě v těchto horkých letních dnech je správný čas navštívit toto kouzelné místo! Šárka se stala oblíbeným cílem výletů za vodou, jelikož v údolí vedle restaurace najdete krásné klasické přírodní koupaliště Džbán. Voda bývá studená, ale krásně čistá a osvěžující. Další koupaliště naleznete v údolí Divoké Šárky uprostřed přírody asi 10 minut pěšky od konečné tramvají v Evropské ulici. Na koupališti jsou dva bazény, dětské brouzdaliště, dětské hřiště, kurt na nohejbal a volejbal.

Divoká Šárka

Když už se vydáte do údolí, rozhodně cestou podnikněte malý výstup na Kozákovu buližníkovou skálu napravo od cesty. Na jejím plochém vrcholu se již v osmém století rozkládalo slovanské hradiště. Tady se pohodlně usaďte a kochejte se dokonalým výhledem!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz