Nostalgická cesta plná zážitků, cesta Posázavským Pacifikem


Posázavský Pacifik je externí železniční dopravce působící v Posázaví. Pořádá tematické výlety historickými motorovými vozy a vypravuje sezónní turistické vlaky a příležitostné jízdy.

Posázavský Pacifik
Posázavský Pacifik

Posázavský Pacifik, který unášel trampy za hranice všedních dní už na počátku 20. století, se stal legendou mezi vlaky. Nádhernou, až skoro divokou přírodou rozervaného kaňonu řeky Sázavy vás provedou trať číslo 210 – Praha – Vrané – Čerčany a trať číslo 212 – Čerčany – Kácov – Světlá nad Sázavou.

Český Šternberk
Český Šternberk

Okořeňte svůj výlet návštěvou perly Posázaví - hradu Český Šternberk, nebo svůj „zájezd“ spojte s exkurzí do pivovaru Velké Popovice nebo regionálního pivovaru Kácov. Jízda nejzajímavějším úsekem Posázavského Pacifiku vás pak zavede do vojenského muzea v Lešanech, nebo do národní kulturní památky kláštera v Sázavě.

Źeleznice Zásmucka
Źeleznice Zásmucka

Příjemný den můžete strávit také na zahradní železnici v Zásmukách u Kolína. Tato železniční lahůdka je „vybavena“ poněkud netypickým rozchodem 300 mm. Zahradní železnice Zásmucka započala s výstavbou trati již v roce 1997 a od té doby se koleje rozrostly do značné délky, přibylo i mnoho staniček a zastávek. Konají se tu pravidelné veřejné jízdy. Přijďte a užijte si tu vaši!


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz