Nenechte si ujít ojedinělou akci Mezinárodní noc pro netopýry


V pátek dne 4. září 2015 se od 18 hodin uskuteční Mezinárodní noc pro netopýry v klášteře Kladruby.

Mezinárodní noc pro netopýry

Mezinárodní noc pro netopýry je tradiční akce určená široké veřejnosti, kterou každoročně vyhlašuje sekretariát dohody o ochraně netopýrů v Evropě. Původní Evropská verze se již rozšířila i na další kontinenty a stala se tak akcí celosvětovou. Lidé se mohou díky tomuto programu seznámit s těmito zajímavými nočními tvory, jejich výzkumem, ochranou a dosavadními poznatky o jejich životě.

Mezinárodní noc pro netopýry

Mezinárodní noc pro netopýry v České republice pořádají Plzeňský kraj, ZOO Plzeň, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR - Regionální pracoviště správa CHKO Český les ve spolupráci s ČESON, MŽP ČR a Národním památkovým ústavem - Správou kláštera Kladruby.

Mezinárodní noc pro netopýry

Návštěvníci se mohou těšit na mnohé. Dozvíte se zajímavosti o jejich významu, ohrožení, ochraně a životě v přírodě. Uskuteční se přednáška RNDr. Vladimíra Hanzala. Součástí programu bude také výstava Podivuhodný svět netopýrů, film Netopýři ve tmě, soutěže pro děti o zajímavé ceny, ukázka práce s ultrazvukovým detektorem a dokonce ukázka odchytu a prezentace živých netopýrů.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz