Nenechte si ujít jubilejní 50. ročník pochodu Praha – Prčice


Pochod Praha – Prčice je nejznámější organizovaný turistický a dálkový pochod v České republice, který se tradičně koná každý rok v polovině května. Věděli jste, jak údajně vznikla trasa pochodu? Inspirací byla prý paní Běla Dvořáková, která zakladatelům pochodu, kteří celé dny marně hledali atraktivní cíl ve vzdálenosti kolem 70 kilometrů od Prahy, řekla: „Je čas na oběd, běžte s tím už do Prčic!“ A tak se chodí do Prčic. Už 50 let!

Pochod Praha-Prčice

Tuto sobotu 16. května 2015 se koná již 50. ročník slavného pochodu Praha-Prčice. Jako každý rok budou mít účastníci možnost vybrat si z několika různě dlouhých tras, určených pro pěší i cyklisty. Nejdelší a nejznámější trasa – Trasa Karla Kulleho startuje v 5 hodin ráno v Praze u metra Háje a končí o 12 hodin a 70 kilometrů později na náměstí v Prčici. Můžete ovšem zvolit i kratší a méně náročnou trasu a vyrazit například z Pikovic, z Čerčan, z Benešova nebo z Tábora.

Pochod Praha-Prčice

7. dubna 1966 šlo historicky první pochod Praha – Prčice 469 „pochodníků.“ Obliba akce rok od roku rostla, a tak v posledních letech zaznamenávají organizátoři účastníků poněkud více, a to průměrně přes dvacet tisíc. Kolik jich asi přijde letos, na jubilejní ročník pochodu? A budete mezi nimi i vy?

Pochod Praha-Prčice

U příležitosti tohoto výročí byla vydána kniha s názvem Pochod Praha Prčice - Padesát let 1966-2015, která obsahuje zajímavé informace, řadu fotografií a dobové dokumentace.

 


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz