Nejoblíbenější expozice Národního muzea je zpět


Národní muzeum otevřelo ve středu 6.5.2015 novou přírodovědeckou expozici s názvem Archa Noemova. Výstava vás zavede do fascinujícího světa živočichů, kteří žili nebo stále žijí na naší planetě Zemi.

Hlučínský zámek

Desítky zvířecích exponátů byly dříve k vidění v expozici historické budovy Národního muzea, která nyní ale prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Už tehdy, když se budova uzavírala, přislíbili muzejníci, že obsah této nejoblíbenější expozice rozhodně nezmizí. 

Hudební klub Mecca

Dřevěná konstrukce obří archy tedy nyní stojí v Nové budově Národního muzea, ve velkém sále bývalého Federálního shromáždění, a zůstane zde již natrvalo.

Samotná expozice představuje rozmanitost zvířecí říše, jejích druhů a životních forem. Klade důraz na aktuální problémy ochrany celé světové fauny, na které upozorňuje už samotný název. Na jednotlivých exponátech je zaznamenán stupeň ohrožení v přírodě.

Hudební klub Mecca

Návštěvníci si mohou zblízka prohlédnout například ledního medvěda Alíka z pražské ZOO, losa evropského, který je považovaný za jednoho z prvních losů na našem území po několika stech letech, nebo prase savanové, jež bylo vystaveno na africké výstavě Emila Holuba už v roce 1892. Dočasně je k vidění i velmi vzácný exponát dnes již vyhynulého vakovlka.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz