Nejkrásnější barokní zahrada v Praze? Vrtbovská zahrada


Na svahu Petřína můžete navštívit jednu z nejkrásnějších a nejvýznamnějších barokních zahrad v Praze, Vrtbovskou zahradu.

Vrtbovská zahrada

Tato terasová barokní zahrada italského typu byla pro Jana Josefa hraběte z Vrtby, nejvyššího purkrabího Pražského hradu, vybudována u Vrtbovského paláce v letech 1715 – 1720. Autorem návrhu je František Maxmilián Kaňka. Sochařskou výzdobu zahrady pak vytvořil Matyáš Bernard Braun.

Vrtbovská zahrada

V letech 1990 - 1998 prošla zahrada velkou rekonstrukcí. Nyní je ve vlastnictví Hlavního města Prahy, údržbu a správu pak zajišťuje firma Casus Direct Mail a.s. Vrtbovská zahrada, která je jako nemovitá kulturní památka I. stupně zapsaná na seznamu UNESCO, je přístupná z Karmelitské ulice na Malé Straně v Praze.

Vrtbovská zahrada

Nejznámější a nejoblíbenější akce, které jsou zde pořádány, jsou zahradní slavnosti - garden party. Upořádat lze i jiná přátelská setkání, tiskové konference, odborné semináře apod. Dále zahrada nabízí večerní prohlídky při slavnostním osvětlení či komorní koncerty pro uzavřenou soukromou společnost.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz