Návštěva Divadla v Rytířské


Kulturně nekulturně aneb psáno, jak nám zobák narostl. V této rubrice najdete každý týden článek o kulturních zážitcích někoho z našeho týmu. Žádné oficiality, prostě jen tak o nás a kultuře.


Divadlo v Rytířské

Začátkem února jsem od laskavého vedení Divadla v Rytířské dostal vstupenky na hru Úhlavní přátelé, kterou jen v Paříži navštívilo neskutečných milion diváků. A protože jsem duší Francouz (což mi náhodou nedávno vyšlo v jednom skvělém testu na FB, takže to musí být pravda, protože Mark a FB nikdy nelžou), musím přiznat, že mě představení hodně lákalo.

Společnost mi dělala kamarádka Eva, která měla po páteční dámské jízdě a začínající rýmě hlásek jak Helena Zeťová v dobách největší slávy a tomu i odpovídající smích. Je mi jasné, že kdo procházel na Valentýna Rytířskou ulicí, jistě už z dálky slyšel, jak se ona i ostatní publikum úžasně baví.

Rozjezd byl skvělý a musím říct, že jsem se smál od první minuty. Cítil jsem se dobře v bohémské společnosti Carole Terezy Kostkové, která se vyžívá v posledním trendu bydlení, takzvaném organizovaném nepořádku, a ačkoli neumí moc vařit, je schopná o všem si promluvit, protože přeci důležitá je ta invence. Dost mě zaujal i Pierre Radka Holuba, jeho gesta a komika, vášnivá chuť k jídlu, šibalství, líčení natáčení reklamního spotu…To vše jsem mu na jevišti věřil, prostě byl dobrý a pro mě osobně si vyžehlil Kefalína z kultovního seriálu Černí baroni, kde jsem ho upřímně moc nemusel.

Tereza Kostková
Tereza Kostková
 Radek Holub
Radek Holub

 

V „poločase“ tohoto zatím opravdu dobrého představení se Eva zmínila o kamarádce, která doma šetřila právě udělané nové trojky – opravdu pecka, když vám toto řekne krásná holka v divadle a vy máte tak silnou představivost jako já. Zvláště výživné po této informaci je, když se pak velká část příběhu motá kolem nových ňader Marie (Nela Boudová) a všichni, (Miroslav Vladyka si dává obzvlášť záležet) si z to dělají legraci. V tu chvíli je hláška „Aspoň nikdy nenabouráš do dveří, když tam máš ty balony“ jednou z těch mírnějších.

Nela Boudová
Nela Boudová
 Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka

Vzhledem k tomu, že jsem na konci hry, kdy Marie demonstrativně jí houbičku na nádobí, která se poté v břichu roztrhne, až nabobtná, zcela nedemonstrativně brečel smíchy, musím říct, že jsem zase jednou strávil fajn kulturní večer, a to i přesto, že Eva dala přednost kámošce a jejím novým „kozám“ před mojí lákavou nabídkou jít se ještě někam romanticky zpít, když byl tedy ten Valentýn...


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz