Natočte svůj vlastní dokument!


Zájemci z řad veřejnosti mohou v rámci projektu My Street Films natočit svůj vlastní příspěvek k online filmové mapě zajímavých či problematických míst celé České republiky.

My Street Films
My Street Films

Druhý ročník filmového projektu My Street Films doprovodí letní workshopy s dokumentaristkami Apolenou Rychlíkovou, Terezou Reichovou a s výtvarníkem Vladimírem Turnerem. Hlavním tématem bude filmový aktivismus.

Nákladové nádraží
Nákladové nádraží

25. června 2015 odstartuje na pražském Nákladovém nádraží Žižkov seminář nazvaný Aktivistický film a jeho podoby. Na semináři představí svůj dokončovaný absolventský film Epidemie svobody dokumentaristka Tereza Reichová, studentka Katedry dokumentárního filmu na pražské FAMU, která pohovoří mimo jiné i o tom, jak náročné může být zprostředkovat citlivá témata širokému publiku.

Apolena Rychlíková
Apolena Rychlíková

Další lektorkou semináře se stala režisérka Apolena Rychlíková, která na rozboru svého debutového filmu Vajíčka ukáže, jak o komplexních tématech vyprávět krátkou a poutavou formou. Třetí lektor večera, výtvarník a filmový tvůrce Vladimír Turner, se pak zaměří na Do It Yourself videotvorbu a dokumentaci.

Tereza Reichová
Tereza Reichová

Zde se můžete nechat inspirovat k vlastní tvorbě. 12. července budete mít potom možnost navštívit konzultace s výše zmiňovanými profesionály a pak už vám nic nebrání v tom, natočit svůj vlastní dokument o některém zajímavém místě. Vlastní filmy do projektu My Street Films je možné přihlašovat online do 7. září 2015.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz