Nádherné památky Lednicko-valtického areálu


Lednicko-valtický areál je nejrozsáhlejší koncepčně upravenou krajinou na světě, která je zapsaná na seznam památek UNESCO.

Apollonův chrám
Apollonův chrám

Na celkové ploše téměř 300 kilometrů čtverečních si mezi městy Lednice, Valtice a Břeclav můžete prohlédnout drobné stavby, jako například Obelisk, připomínající od roku 1798 uzavření míru mezi Francií a Rakouskem, nebo Lovecký zámeček, který dříve sloužil jako myslivna. Břehy Lednických rybníků zdobí hned několik panských staveb, za mnohé uvedeme Apollonův chrám, Rybniční zámeček nebo Hraniční zámeček, který v současné době funguje jako hotel.

Zámek Lednice
Zámek Lednice

Největším lákadlem je samozřejmě zámek Lednice. Dnešní podobu imitující anglickou tudorovskou gotiku získal zámek při rozsáhlé rekonstrukci v polovině 19. století. Stejně velkolepá je i výzdoba interiérů. Můžete zde obdivovat vyřezávané kazetové stropy, původní historický nábytek či pozoruhodné, šestatřicetistupňové dřevěné schodiště v knihovně, které vedlo do ložnice knížat a bylo vyrobeno bez použití jediného hřebíku.

Minaret
Minaret

Nedaleko od zámku se nachází Minaret, který je výjimečnou stavbou svého druhu v Evropě. Minaret vysoký 60 metrů slouží jako vyhlídková věž a je tak nejstarší rozhlednou v České republice. Můžete si z ní krásně prohlédnout celý okouzlující Lednicko-valtický areál.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz