Na Šluknovský zámek mudlům vstup povolen


Vydejte se do nejsevernějšího města České republiky, zavítejte do tamního krásného zámku a navštivte tak výstavu s názvem Mudlům vstup povolen aneb poznejte svět Harryho Pottera.

Šluknovský zámek
Šluknovský zámek

Nemusíte jezdit do filmových ateliérů v Londýně, abyste se podívali, jak vlastně svět Harryho Pottera vypadá. Stačí zavítat do Šluknovského zámku, kde bude až do 20. prosince tohoto roku otevřena výstava o mladém výjimečném čaroději.

Harry Potter
Harry Potter

Autorkou expozice je redaktorka Děčínského deníku Andrea Horáková, která si magický svět Harryho Pottera zamilovala a filmové rekvizity sbírá již 12 let. Sbírá vše, co se světoznámým čarodějem souvisí a nedávno si navíc splnila svůj sen a vydala se do britských filmových studií, kde se natáčelo všech osm filmů o Harry Potterovi. Nyní svou sbírku včetně fotografií a videí z cesty vystavuje na Šluknovském zámku.

J. K. Rowlingová
J. K. Rowlingová

Můžete se těšit na různé plakáty, kartičky, krabičky od proslulých Bertíkových lentilek tisíckrát jinak, kouzelnické šachy, lektvary a mnoho dalších dobře známých předmětů z knih J. K. Rowlingové. Výstava potrvá do 20. prosince 2015, otevřena je denně od 9 do 17 hodin. Vstupné činí 40 korun pro dospělé a 20 korun pro děti.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz