Na Banditu, Bídníky i Rusalku vyrazte na Loket


Do přírodního amfiteátru pod západočeským hradem Loket se po roce vrací hudební divadlo. Ve dnech 16.-18. července 2015 se zde uskuteční již 14. ročník dnes již tradičního festivalu Loketské kulturní léto.

Balada pro banditu
Balada pro banditu

Hned první večer, tedy ve čtvrtek 16. července 2015 vystoupí na nádvoří hradu Divadlo A. Dvořáka z Příbrami s inscenací Štědroňovy a Uhdeho Balady pro banditu s Pavlem Baťkem v hlavní roli Nikoly. Příběh velké lásky a bolestné zrady dostane v netradičním prostředí nový rozměr.

Bídníci
Bídníci

O den později, tedy v pátek 17. července 2015, bude amfiteátr patřit koncertnímu provedení slavného muzikálu Bídníci. Návštěvníci budou mít tu čest vidět, jak se svou životní rolí Jeana Valjeana právě v Lokti rozloučí tenorista Jan Ježek. Dále se na scéně objeví Jitka Čvančarová, Hana Holišová, Radka Coufalová, Jiří Korn, Dušan Vitázek a další velké muzikálové osobnosti.

Rusalka
Rusalka

Poslední loketský večer bude patřit Dvořákově Rusalce v režii Martina Otavy a s předními operními sólisty v hlavních rolích. Rusalku ztvární sopranistka Dana Burešová, prince pak Aleš Briscein. Romantická pohádková opera, od jejíž premiéry uběhlo více než 114 let, uzavře Loketské kulturní léto v sobotu 18. července 2015.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz