Myslíte si, že už vás nic nepřekvapí? Prohlédněte si betlémy z Nigérie či Peru


Patříte k lidem, kteří odpočítávají dny do začátku adventního času? Čekání vám pomůže zkrátit nově otevřená výstava betlémů v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti. K vidění jsou tady betlémy keramické i vyřezávané ze dřeva, narazíte tu dokonce i na betlém ze skla. Vánoční atmosféru návštěvníkům vdechne na více než padesát exponátů ze soukromých sbírek, ať už z domácí tvorby nebo ze zahraničí.

Výstavu si oblíbily hlavně děti, ale i na dospělé tu čeká mnoho zajímavého. K unikátním kouskům patří například betlém z Nigérie nebo arabský keramický betlém, který je pokrytý velkým množstvím barevných glazur. Indiánskou atmosféru pak navodí betlém z Peru.

Na výstavu betlémů můžete zajít do neděle 15. ledna 2015. Kdybyste se chtěli v Uherském Hradišti zdržet, doporučujeme vám vyrazit třeba na lesnickou naučnou stezku Okolo Buchlova, která je necelé 3 kilometry dlouhá, nabízí 11 zastavení a v jejím průběhu můžete obdivovat dřevěné sochy lesní zvěře přímo v terénu. Kromě toho můžete v tomto regionu navštívit i jedno z nejvýznamnějších poutních míst u nás – Velehrad s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz