Mýdlový princ je hravý, dravý, a hlavně skvěle baví


Ve čtvrtek 12. 3. se v Divadle Broadway konala slavnostní premiéra české muzikálové komedie Mýdlový princ. Kultura.cz si ji nechtěla nechat ujít a dobře udělala!

Byl jsem celkem zvědavý, jak si režisér Radek Balaš poradí s poskládáním hitů Václava Neckáře do muzikálu a co z toho všeho může vzniknout. A hned na úvod musím konstatovat, klobouček dolů, pane! Toto se vážně povedlo a naše scéna má po dlouhé době zase výtvor, který baví a český divák mu rozumí.

Premiéra muzikálu Mýdlový princ

Tohle dílo je od základu české – český rozpočet, české texty, a co je hlavní, skvělý český humor. Při návštěvě nečekejte pompéznost zahraniční muzikálové scény, kde efekt střídá efekt a kde zpěváci v hlavních rolích mají lepší hlas než kdejaká popová hvězda. Tvůrcům se podařilo na divadelní prkna dostat takové to "naše". To, co je nám blízké a čím se my, Češi, tak rádi bavíme. Srovnal bych to s naší nesmrtelnou komedií Vesničko má středisková, také v ní nečekáte triky z Hollywoodu, ale stejně baví diváky napříč generacemi už třicet let.

Premiéra muzikálu Mýdlový princ 

To, že to bude pěvecky nejspíše držet Olga Lounová, se čekalo, ale mě právě bavila ta nedokonalá dokonalost ostatních, kteří tak muzikálu vyprávějícím o amatérském divadle dávají autenticitu a prostě jim to věříte. Při premiéře jsem si některé písničky broukal spolu s herci a určitě jsem nebyl v sále sám. Chvilkama jsem zase slzel od smíchu a celkově musím říct, že jsem se skvěle bavil. Mýdlový princ se zkrátka hodně, ale hodně povedl.


Hlavní partneři projektu Kultura.cz
Mediální partneři projektu Kultura.cz
Ostatní partneři projektu Kultura.cz